Bizimle iletişim kur
Alice

Telefon numarası : 86-15694003007

Naber : +8615694003007

CRRC'nin maglev trenlerinde lazer kaynaklı bir robot kullanılır

April 7, 2021

Yıllar geçtikçe, havacılık, nakliye, derin deniz ekipmanı alanında, bazı standart dışı anahtar parçaların manuel kaynağa güvenmesi gerekiyor.CRRC Co., Ltd.'nin (esas olarak tren üreten bir sahibi olduğu belirtilen şirket) ilgili uzmanlarının sözleriyle, bu anahtar parçaların kaynak teknolojisi yüksek hassasiyete sahiptir, eğer gereksinimleri karşılamazsa, parçaların hurdaya çıkmasına neden olacaktır. veya operasyondaki kazalar.

 

Jiangsu Eyaletinden Wuxi Hanshen Electric Co., Ltd.'den Xiaoyang Bilimsel Araştırma Ekibi, Çin'deki yeni yüksek hızlı maglev tren projesinde başarıyla uygulanan yeni bir elle tutulan lazer kaynak robotunu başarıyla geliştirdi.

 

Yüksek hızlı, hafif, kaynak teknolojisi için daha yüksek gereksinimler

 

CRRC'nin baş mühendis yardımcısı Qishuyan gazetecilere verdiği demeçte, CRH380A yüksek hızlı EMU'nun Pekin-Şangay hattında saatte 486,1 kilometreden çıkarak dünyanın yüksek hızlı demiryolu hızını tazelediğini söyledi.Böylesine yüksek bir hız, malzemenin ve dişlinin kendisinin performansı, kutunun sızdırmazlık güvenilirliği vb. İçin büyük zorluklar ortaya çıkarır.

 

"Şu anda, geçmişte sıradan alaşımlı çelik malzemelerden günümüzde paslanmaz çelik, alüminyum alaşımına kadar Çin'in yüksek hızlı otomobil gövde malzemeleri gelişti."Xiaoyang dedi.Malzemelerin değişmesi, doğal olarak işleme teknolojisinin gelişmesine yol açan kaynak teknolojisi için daha yüksek gereksinimler ortaya koydu.Yüksek ve yeni lazer kaynak kesme makinesi teknolojisi de demiryolu taşıtları üretim hattına dahil edilmiştir.

 

"Yüksek hızlı tren gövdesi, geleneksel kaynak ekipmanı tarafından kaynak kalitesi gereksinimlerini karşılaması zor olan yüksek mukavemetli bir alüminyum alaşımlı malzemedir."Nanjing Teknoloji Üniversitesi'nden Profesör Wang Kehong, dedi.Ülkemiz tarafından geliştirilen el tipi lazer kaynak robotu ise geleneksel manuel argon ark kaynağı işleminden daha hızlıdır.Otomatik yüksek hızlı kaynak yapmak için vakum ve özel gaz ortamında kullanılabilir.

hakkında en son şirket haberleri CRRC'nin maglev trenlerinde lazer kaynaklı bir robot kullanılır  0

Kaynak doğruluğunu artırın ve lazer kaynak ekipmanının ithalatı değiştirmesine izin verin

 

Wuxi Hanshen Electric Co., Ltd.'nin genel müdür yardımcısı Liu Haijun, gazetecilere lazer kaynak teknolojisinin hassas üretimde gelişmiş bir teknoloji olduğunu söyledi.Bazı gelişmiş ülkelerde havacılık, gemi imalatı, raylı araç imalatı, sac işleme, otomobil imalatı vb. Alanlarda uygulanmıştır.Daha önce, yerli lazer kaynak teknolojisi laboratuar aşamasında geliştirilmişti, az sayıdaki lazer kaynak ekipmanı da kullanılmaya başlandı ve çok pahalı olan ithalata dayanıyordu.

 

"Lazer kaynak ekipmanının teknik engellerini yıkmak ve Çin'de hassas üretimin gelişimini teşvik etmek için, ortaklaşa yüksek güçlü lazer kaynak ekipmanı geliştirmek için 2008'den beri bilimsel araştırma enstitüleriyle çalışıyoruz. Son 10 yılda, İstihbarat kavramının rehberliğinde, bilimsel araştırma çabalarımızı yoğunlaştırdık, lazer kaynak teknolojisi için raylı araçları hedefledik ve lazer kaynağı akıllı ekipman araştırma ve geliştirmesini gerçekleştirdik.Malzeme teknolojisi, işleme teknolojisi ve son olarak ithal lazer kaynak ekipmanını başarıyla geliştirdik ve değiştirdik. "Xiaoyang dedi.

 

Şu anda, yeni el tipi lazer kaynak robotu, geleneksel kaynak yöntemine kıyasla daha gelişmiş bir bağlantı teknolojisidir. Avantajları çok açık:

hızlı kaynak hızı ve güzel yüzey oluşturma;

lazer odaklamadan sonra yüksek güç yoğunluğu;

yüksek kaynak derinliği ve yüksek kaynak mukavemeti;

Sadece oda sıcaklığında veya özel koşullarda kaynak yapmakla kalmaz, aynı zamanda kaynak doğruluğunu ve verimliliğini artıran refrakter titanyum, kuvars ve diğer malzemeleri de kaynaklayabilir.

 

Bununla birlikte, bazı ilgili uzmanların görüşüne göre, şu anda Çin lazer kaynağı alanında yeni atılımlar yapmış olsa da, uygulama alanı hala sınırlıdır.Birçok alanda büyük ölçekli uygulamaları gerçekleştirmek için, işbirliğine dayalı yeniliği derinleştirerek lazer kaynak endüstrisinin temel rekabet gücünü artırmak acildir.Aynı zamanda, ilgili ulusal standartların formülasyonunu hızlandırmak ve kaynak ekipmanının satın alınmasını ve yerelleştirilmesini teşvik etmek için politikalar geliştirmek gereklidir.Bu, lazer kaynak endüstrisinin inovasyonunu ve gelişimini daha iyi teşvik edecek ve havacılık, nakliye ve deniz kuvvetlerinin inşası için önemli ekipman teknik desteği sağlayacaktır.