Bizimle iletişim kur
Alice

Telefon numarası : 86-15694003007

Naber : +8615694003007

Sanatı, zaman-Vacheron Constantin saat yapım süreci yeniliğine dönüştürmek için lazeri kullanma

February 24, 2021

  • 1755'te kurulan geleneksel bir saat ustası olan Vacheron Constantin, saat kazıma sanatını 21. yüzyıla getirmek için 2016 yılında EPFL Galaatea'daki mühendislerle çalışmaya başladı ve zanaatkarların saatlerde kristalleri oyma makineleri, makas veya kesiciler yerine lazer kullanmalarına izin verdi. Vacheron Constantin'in mühendislik ve inovasyon programı yöneticisi Paul Bertusi, "265 yılı aşkın süredir geliştirdiğimiz geleneksel bir yaklaşıma yeniliği getirmek istiyoruz" dedi.
  • Proje Yves Bellouard tarafından yönetiliyor.Bellouard'ın ekibi, mucidi 2018'de Nobel Fizik Ödülü'nü kazanan cıvıltılı darbe amplifikasyonu (CPA) teknolojisini kullandı. Bellouard, "Bundan önce, malzemenin içinde çalışmak imkansızdı" dedi.Richemont ile [1996 yılında Vacheron Vacheron'u satın alan] ile bu teknolojiyi zanaat teknolojisi ile nasıl birleştirip gravürleri izlemek için nasıl uygulayabileceğimiz hakkında bir tartışma yaptım. "
  • Bu noktada, proje üzerinde çalışan farklı kişiler çok denemeye ve öğrenmeye başladı.Heykeltıraşlar, yüksek teknolojili araçları kullanmaya alışmalı ve bu süreçte sistemi iyileştirmeye yardımcı olmalıdır.Öte yandan mühendisler, zanaatkar şapkasını takmalı ve fiziksel bağlantıyı ve direnç duygusunu yeniden kurmanın bir yolunu bulmalıdır.Bellouard, "Lazerlerle, zanaatkarlar için büyük bir sorun olan mekanik bağlantıyı kaybedeceksiniz" diye ekliyor.Çalışmak için dokunmaya güvendikleri için ve mekanik bağlantının kaybı, yalnızca yaptıklarını görmelerine neden oluyor ve dokunsal bir geri bildirim yok, bu yüzden bu geri bildirimi sanal olarak yeniden oluşturmamız gerekiyor. "
  • Bu nedenle Galatea mühendisleri, EPFL'nin bir yan kuruluşu olan Force Dimension ile temasa geçti.Force Dimension'daki uzmanlar, Maridat'ın sahip olmadığı fiziksel direnci yeniden yaratan bir cihaz tasarladı.Kullanıcılara malzemeyi sanal olarak şekillendirirken dokunsal bir his vermek için dokunsal teknolojiyi kullanan robotik bir kola bağlı dijital bir kalem yarattılar.Force Dimension'ın kurucu ortağı Francois Conti, "Programcı, gerekli hareketin makineye Kuvvet ve konumu ile ilgili verileri besler ve daha sonra bunu kol üzerinde yeniden üretir. Bu şekilde, zanaatkarlar doğru miktarda direnci elde edebilir, sadece Sanki nesneye gerçekten dokunuyormuş gibi. "
  • Bertusi, "Bir saat kristalini 3B olarak çerçeveleyebilmek ve bir kristalin içinde herhangi bir yerde çalışabilmek ve bir kristal içinde gerçek bir 3B heykel yaratabilmek, bizim için son derece ilginç olanaklar sunuyor," dedi.Projenin henüz bitmediği bildiriliyor, bakalım sonunda ne tür bir final formu sunulacak.

(Makale kaynağı: ofWeek'ten Çince baskısı)